Blog Podnikání v klidu

Petr Štěpáník

Podnikatel, manažer, lektor v oblasti osobního rozvoje, managementu a řízení lidských zdrojů. Je žádaným lektorem a konzultantem podnikatelských projektů. Kromě managementu a podnikání se věnuje prevenci rizikového chování. Práce ho naplňuje. Rád se baví s lidmi, zamýšlí nad aktuálními i neaktuálními tématy, sleduje divadlo Járy Cimrmana a rybaří.V práci mě to nebaví, ilustrativní foto

V práci mě to nebaví

Celý den v práci. Pokud Vás to v práci nebaví, pak je tato realita opravdu peklem. V takovém případě člověk zažívá pocit stresu, kdy vlastně neustále čeká na to, až už konečně bude moci odejít. Ten pocit, že vás to nebaví je dennodenně se opakující. Je to vězení? Chce to změnu, něco dělat jinak.

Čti více ...

Jak se odstěhovat od rodičů, Ilustrativní foto

Jak se odstěhovat od rodičů

Jste dospělí a i se tak cítíte. Dnes a denně vidíte své vrstevníky, kteří odchází od rodičů, sestěhovávají se s partnery, žení se či vdávají, rodí se jim děti… Rozhodli jste se udělat kroky k osamostatnění a odstěhovat se od rodičů. Nové možnosti, příležitosti, ale také náročné kroky a překážky.

Čti více ...

Psychologické testování zaměstnanců!, ilustrativní fotografie

Psychologické testování zaměstnanců!

Psychologická diagnostika při výběrovém řízení, hlavními oblasti psychodiagnostiky a nejdůležitějšÍ psychologické testy. TESTUJÍ I NÁS?

Čti více ...

Yellowstone National Park, Foto: Petr Štěpáník, 2014

Vymaluji si byt

Černá, bílá. To jsou barvy, jež charakterizují můj byt a celkem jasně i můj dosavadní život. Nastalo období změn. Přeji si do svého bytu vpustit další barvy, stejně tak jako do života. Těšit se z nich a užívat si je.

Čti více ...

Stepanik.net - Adolf Hitler, Foto: Bundesarchiv, Bild 146-1990-048-29A / CC-BY-SA

Ekonomika, Ukrajina a pohoda

Nejen neustále se měnící situace na trhu, zábavně tragikomická představení našich „business politiků“, náhlý rozlet Ruské federace směrem na západ a jistě i další vlivy mě nutí…

Čti více ...

Ilustrativní fotografie, Foto: Petr Štěpáník, 2014

Obchodní zástupce

Setkávám se téměř denně s lidmi, kteří říkají, že hledají práci, každý týden s lidmi, kteří žádají o práci v naší firmě a výjimečně s lidmi co aspoň jednu z možností myslí vážně.

Čti více ...

Fotografie Petr Štěpáník (letiště Heathrow, Londýn)

Dělám málo

Je to otázka, nebo konstatování – je to vlastně jedno. Dnes toto sousloví emotivně prožívám dosti intenzivně. Všichni říkají, že kdyby to byl dotaz a měli by najít odpověď, která se má týkat mě, by odpovědět byla „ne“. No, ale kdo to vlastně oceňuje nebo ocení?

Čti více ...

Hrnky, Foto: Petr Štěpáník, 2013

Nedělní odpoledne - Hrnky

Nedělní odpoledne. Zažil jsem úžasný pocit - nuda. Po dlouhé době. Nicméně vydželo to tak patnáct minut.

Čti více ...

Ilustrační fotografie, 2013

Old Man of the Mountain

Tak, další etapu života mám za sebou. Teď nic veselého. Život jde dál. Vše je a bude super, jen si to dovolit. A já si to dovolím...

Čti více ...

Stepanik.net - Logo webu Petra Štěpáníka, 2013

Stepanik.net vás vítá v novém

Zdravím a pozdravuji, díky za návštěvu na mém novém webu www.stepanik.net. Konečně jsem se dostal k jeho přestavění.

Čti více ...