Petr Štěpáník - fotograf

Petr Štěpáník, "malý fotograf"

Odvážný nadpis. Fotografování je mým hoby, proto mu zde věnuji také trochu místa. Začalo to kdysi ve městě podnikatelů. Z mé minulosti... Narodil jsem se ve Zlíně, resp. Gottwaldově. Spousta mých fotografií je právě odtud, nebo z blízkého okolí. K fotografování jsem se dostal díky mému tátovi, který se svou Praktikou (Obchodní značka řad fotoaparátů, vyráběných od roku 1949 Drážďanskou firmou Pentacon) musel budit obdiv malého chlapce, ať chtěl, či nechtěl. Tento přístroj táta nosil na všechny naše výlety do přírody, na lyže... k vodě. Nevím, kdy to přesně bylo - měl jsem asi deset let, ale jednoho dne mi táta svěřil malý fotoaparát. Měl na objektivu obrázky - s mrakem a sluníčkem - kterými jsem udával, jaké jsou aktuální světelné podmínky. První film z toho přístroje jsme odfotili v okolí řeky Moravy a v blízkém lese Hučaji. Tenkrát bylo hodně zima. Ani sníh a mráz mne neodradil od mých prvních pokusů. Věděl jsem, že k fotografování takovou "mašinou", jako má taťka, ještě nenastal čas. I tak jsem se v té chvíli cítil jako "malý fotograf".

Malý fotograf - tento pohled na sebe sama se nezměnil dodnes. Už uběhl nějaký pátek od mých čtyř let (věk na fotografii). Aktivněji se však fotografování věnuji od roku 2006.

Rostu

Snažím se zdokonalovat, učit se... aby tento "malý fotograf" měl z čeho růst. S fotografií je to někdy jako s podnikáním. Musíte chytit ten správný okamžik, aby mohlo vzniknout vysněné dílo. Neustálé zdokonalování a učení se, může vést k tomu, že takové okamžiky pak máte prostě v oku.

Petr Štěpáník - Foto

Už se známe? Petr Štěpáník

V čem se skrývá vaše radost z podnikání? Kde najdete sílu každý den vstát a s úsměvem se dívat na nový den? Nejen na nový den, ale i na všechny kolem. Nevím. Mým osobním posláním je v každém článku společnosti rozvíjet jeho Autonomii, Mistrovství a Smysl. Tam nacházím sílu já. Budu sledovat s radostí, pokud Vám můj život a poslání bude inspirací. Jsem Vám vděčný za tu možnost.