Petr Štěpáník, jeho život a poslání

Petr Štěpáník - Foto

Podnikatel, manažer, lektor v oblasti osobního rozvoje, managementu a řízení lidských zdrojů. Je to mix, který označuji jako svou multiinstrumentalitu a multipotenciál. Využívám plně své schopnosti a má práce mě hodně baví. Najdete zde, kdo jsem, co dělám. Rád podnikám, bavím se s lidmi, zamýšlím nad aktuálními i neaktuálními tématy, sleduji divadlo Járy Cimrmana, lyžuji, rybařím a absolvoval jsem několik golfových pokusů. Baví mě cestování a učení se nových věcí. Neustále se vzdělávám a učení se zařazuji mezi činnosti, které dělám rád, stejně jako předávání zkušeností a vědomostí dál.

Jak jsem žil a žiji

Rodiče mě vedli k tomu, že mám být zodpovědný za své činy. Věřím, že i díky výchově jsem začal podnikat už v osmnácti letech. Nabyté finance jsem spíše rozhazoval, než rozumě investoval či spořil. S kamarády jsem cestoval. V té době jsem prošel mnoho pokusů a omylů, jak už to ve světě podnikání chodí. Dokázal jsem přijít k miliónům, ale i je prodělat. Díky těmto cestičkám, které jsem si vyšlapával, mohu dnes čerpat z mnoha světů.

Od práce v úklidu, vaření ve francouzské restauraci, přes rozjíždění podnikání ve Velké Británii a České republice, práci pro univerzitu, ministerstvo, radnici, až po práci s dětmi a pedagogy. Životní změnou pak bylo stěhování se s rodinou do Spojených států amerických.

Dnes jsem žádaným lektorem a konzultantem podnikatelských projektů. Mé manažerské schopnosti nechť hodnotí klienti, meziroční procentuální zisky a hlavně vlastní pocit z dobře odvedené práce. Většinu roku žiji v České republice. Proč? Protože to tady mám rád. Věřím v rozvoj a myslím si, že tady mám prostor pomáhat najít nové možnosti a řešení. Nic mi nespadlo do náruče samo. Jsem vděčný za každý nový den, který mi vždy přináší mnoho nových příležitostí.

Mým osobním posláním je v každém článku společnosti rozvíjet jeho Autonomii, Mistrovství a Smysl. Budu sledovat s radostí, pokud Vám můj život a poslání bude inspirací.

Rozvíjejte svou Autonomii, Mistrovství a Smysl.

Jak a na čem pracuji

U svých klientů pracuji na podpoře jejich Autonomie, vnímám jako příležitost budovat pomyslné nekonečno v jejich Mistrovství a vytváření bezpodmínečného Smyslu v jejich činnostech. Klientům pomáhám rozvíjet zodpovědnost a vědomé jednání.

Své neustále se navyšující dovednosti čerpám z vlastního podnikání, zkušeností z řízení obchodních, ale i neziskových společností, práce pro Psychiatrickou kliniku 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice Univerzity Karlovy, práce pro Ministerstvo školství ČR a svých zkušeností z práce pro Poradnu pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. Mnoho čerpám z literatury, dalšího studia a jejich přetavování do každodenní praxe.

Věnuji se hlavně řízení akreditované vzdělávací a první certifikované organizace ve všech formách prevence v České republice – MADIO z.s. Přednáším ve čtyřsemestrálním specializačním studiu, vzdělávám v mnoha dalších kurzech a programech, které pravidelně pořádáme (více než 40000 účastníků). Pracuji také na videokurzu 9 věcí, které dělají psychicky silní lidé. Aktuálně píši knihu Jak a kudy k dotacím, píši články na blogu pro management a blogu zaměřeném na osobní rozvoj a motivaci. Samozřejmě píši i na svůj blog Podnikání v klidu.

Přeji Vám úspěch!

Petr Štěpáník, nekopírovat!Petr Štěpáník, foto

Petr Štěpáník, foto

Petr Štěpáník, foto

Petr Štěpáník, foto

 

Petrův blog: Podnikání v klidu

V práci mě to nebaví

Celý den v práci. Pokud Vás to v práci nebaví, pak je tato realita opravdu peklem. V takovém případě člověk zažívá pocit stresu, kdy vlastně neustále čeká na to, až už konečně bude moci odejít. Ten pocit, že vás to nebaví je dennodenně se opakující. Je to vězení? Chce to změnu, něco dělat jinak.

Čti více ...

Jak se odstěhovat od rodičů

Jste dospělí a i se tak cítíte. Dnes a denně vidíte své vrstevníky, kteří odchází od rodičů, sestěhovávají se s partnery, žení se či vdávají, rodí se jim děti… Rozhodli jste se udělat kroky k osamostatnění a odstěhovat se od rodičů. Nové možnosti, příležitosti, ale také náročné kroky a překážky.

Čti více ...