Blog Podnikání v klidu

Psychologické testování zaměstnanců!

Psychologické testování zaměstnanců!, ilustrativní fotografie

Psychologická diagnostika při výběrovém řízení, hlavní oblasti psychodiagnostiky a nejdůležitější psychologické testy. Testují i nás?

Tuto otázku jsme si jistě již všichni někdy položili. Realita je ovšem taková, že určitý testem procházíme během každého rozhovoru a to v práci i mimo ni. Hodnotíme lidi podle způsobu komunikace, vzhledu, názorů apod. Také testujete? No jistě. Kdo ne - ať hodí kamenem (nebo raději ať napíše komentář!:) )

Dočetl jsem se, že je třeba se zaměřit efektivní práci se zaměstnancem samotným, na samotné vedení, řešení jeho optimální kariéry, správnou motivaci, atd. Firmy pracují na prevenci fenoménu „vyhoření“, předcházení selhání a mnoha dalších. Pro všechny tyto účely je dobré mít konkrétní profilové výsledky osobnosti zaměstnance – poskytne je testování zaměstnanců? Ne? Jsou i další cesty? Jsou? Nebo ne?

Psychologická diagnostika při výběrovém řízení, hlavní oblasti psychodiagnostiky a nejdůležitější psychologické testy odborně představí v Otorkovicích na konferenci Personalistika moderně a efektivně.

/ akce již proběhla

Jdi zpět

Petr Štěpáník

Podnikatel, manažer, lektor v oblasti osobního rozvoje, managementu a řízení lidských zdrojů. Je žádaným lektorem a konzultantem podnikatelských projektů. Jeho práce ho naplňuje. Rád se baví s lidmi, zamýšlí se nad aktuálními tématy, fotografuje, sleduje divadlo Járy Cimrmana a rybaří.